Rusza ALPN w nowej formule

Piłkarska jesień rozkręciła się w regionie na dobre. Oznacza to, że na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rusza kolejna edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej drużyn 7-osobowych. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie San Marino.

Nie ma wątpliwości, że rozgrywki w wielu względach będą wyjątkowe. Wieloletnie doświadczenie w organizacji tego typu imprez, niesamowita atmosfera występów przy sztucznym oświetleniu, profesjonalna obsługa sędziowska i opieka medyczna to tylko wybrane z aspektów, które czynią zmagania na obiektach MOSiR jednymi z najlepszych. Mecze będą tradycyjnie rozgrywane na sztucznym boisku przy ul. Chałubińskiego.

Na najlepszych czekać będą puchary i medale. Nie może zabraknąć także wyróżnień dla najlepszych: strzelca i bramkarza imprezy. W tegorocznej odsłonie ligi ALPN weźmie udział 16 drużyn. Zmagania toczyć się będą systemem „każdy z każdym” w rundzie jesiennej. Następnie, drużyny zostaną podzielone na dwie ligi i w nich będą zmagać się wiosną.

W pierwszej kolejce, w czwartek, 7 września zagrają Cerrad Radom z Tekom, Ekoidea z Zebrra TV (godz. 19), Werba-Trans DK Radom z Jamajką, Alibi z Wolą (godz. 20.10), San Marino z Drukpointem oraz Armed Ort z Szalonymi Cytrynami (godz. 21.20).

Druga seria rozegrana zostanie w następujących terminach: Windoor – Szalone Cytryny, Drukpoint – Armed Ort (poniedziałek, 11 września, godz. 20.30), Zebrra TV – Werba-Trans DK Radom, Jamajka – Alibi (czwartek, 14 września, godz. 19), Wola – San Marino, Tekom – Ekoidea (czwartek, 14 września, godz. 20.10), Imperial – Cerrad Radom, Kajtek – Klub Kokosa (czwartek, 14 września, godz. 21.20)