San Marino mistrzem ALPN 2015/16

Ponad 800 goli padło w tegorocznej edycji Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Losy mistrzowskiego tytułu ważyły się do ostatniej kolejki. Główne trofeum padło łupem San Marino

O końcowym triumfie teamu San Marino zadecydowało zwycięstwo tego zespołu nad No Name. Taką samą liczbę punktów (44) w tym sezonie uzbierały drugie w klasyfikacji Szalone Cytryny. Do ostatniego pojedynku toczyła się natomiast batalia o trzecie miejsce i dzięki zwycięstwu nad Wolą zajęli go piłkarze Armed Ort. Tuż za podium uplasowały się Friends of Archiwum i wspomniana Wola.

Po ostatnim gwizdku sędziego Zbigniewa Mortki odbyła się uroczystość zakończenia zmagań. Puchary i dyplomy zespołom wręczyli prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Grzegorz Janduła, Dyrektor Zarządzający, Robert Dębicki oraz Krzysztof Hajduk, koordynator zmagań. Obok nagród dla zespołów, statuetkę dla najskuteczniejszego zawodnika ligi odebrał Tomasz Krawiec, strzelec ponad 60 goli, a dla najlepszego bramkarza Sławomir Banach (obydwaj Szalone Cytryny).

Wyniki 18.kolejki:
NO NAME - SAN MARINO 4:6: Zagożdżon 3, Bogucki - Tomaszewski 2, Derdak 2, Boniek 2
POL - POŻ - PRAWIE JAK PIŁKARZE 11:8: Czarnecki 3, Chruślak 3, Mazurkiewicz 3, Woźniak 2 - Grzywacz 3, Siczek 2, Rzeczkowski 2, Chmura.
FRIENDS OF ARCHIWUM - SZALONE CYTRYNY 3:4: Krzysztofik 2, Torbiarz - Białczak 2, Krawiec 2
ARMED ORT - WOLA 2:1: K. Czachor 2 - Leśniewski
ORŁY RADOM - FUTURE TEAM 0:3